Subway

Subway

GASTRONOMIA

Strona www:
http://subway.pl

Adres:
ul. Gołębia 26,
05-807, Podkowa Leśna

503 031 054

Czynna również w niedziele niehandlowe.

Historia sieci restauracji SUBWAY® miała swój początek w mieście Bridgeport, w stanie Connecticut (USA), w lecie roku 1965. Fred DeLuca, ambitny siedemnastoletni absolwent szkoły średniej, szukał sposobu na zarobienie kwoty potrzebnej mu do opłacenia czesnego za studia. Rozwiązanie podsunął mu podczas domowego spotkania przy grillu przyjaciel rodziny dr Peter Buck. W rozmowie dr Buck zasugerował Fredowi otwarcie sklepiku z sandwiczami mającymi kształt łodzi podwodnej, ponieważ w jego rodzinnym mieście podobny punkt sprzedaży kanapek cieszył się dużym powodzeniem.

Dr Buck pożyczył Fredowi tysiąc dolarów i tak powstała spółka, która zaowocowała otwarciem w sierpniu 1965 r. sklepiku z kanapkami o nazwie Pete’s Super Submarines. Dla dwóch początkujących przedsiębiorców pierwszy rok stanowił wyzwanie i pouczające doświadczenie. Rok później otwarli oni drugi punkt w innej lokalizacji i szybko doszli do wniosku, że marketing i zauważalność marki będą kluczem do sukcesu w tej branży – trzeci punkt powstał w bardzo widocznej lokalizacji, gdzie do dziś istnieje i działa. Nazwę skrócono z Pete’s Super Submarines do SUBWAY® i wprowadzono dobrze znane, jasnożółte logo.

Kolejny krok polegał na sformułowaniu biznesplanu określającego cele systemu sieci SUBWAY®. Aby te cele osiągnąć, rozpoczęto działalność franchisingowych punktów SUBWAY®, co dawało chętnym możliwość osiągnięcia sukcesu w swoim przedsięwzięciu biznesowym. Pierwszą punkt franchisingowy SUBWAY® otwarto w stanie Connecticut w 1974 roku. W sierpniu 1995 roku system SUBWAY® obchodził trzydziestolecie swojego sukcesu potwierdzonego działalnością aż 11 tys. punktów sprzedaży.

Początkowo Fred był sceptyczny, lecz Dr Buck wyjaśnił jak sklep z kanapkami mógłby finansować edukację Freda. Tej nocy Fred i Dr Buck zostali partnerami biznesowymi, co zaowocowało powstaniem pierwszej restauracji SUBWAY®.

Wracając do Freda DeLuca… Osiągnął cel swojej drogi – otrzymał tytuł licencjata w dziedzinie psychologii w 1971 roku i został odnoszącym sukcesy biznesmenem. Fred bardziej sobie ceni doświadczenie podążania obraną drogą, niż tylko wyobrażanie sobie końca podróży. To doświadczenie podróżowania i sukces dzieli z tysiącami franchiserów SUBWAY® na całym świecie.